up arrow

Az igazság a hús fogyasztásával kapcsolatosan


Akár esztek, akár isztok mindent Isten dicsőségére műveljetek. I Kor. 10, 31

Isten tervével ellenkezett, hogy teremtményeinek életét elvegyék, az édenben nem volt halál, az ember a kert fáinak gyümölcseivel elégitette ki szükségleteit. Isten nem adott engedélyt az embernek állati eldelek fogyasztására egészen a vizözönig. Mivel a vizözön által minden növény megsemmisült, Isten megengedte Nóénak a tiszta állatok fogyasztását amelyeket bevitt a bárkába. Azomban az állati eledel nem volt a legjobb élelem az ember számára, Isten látta, hogy az emberek megromlottak és hajlamossá váltak arra, hogy büszkeségükben felmagasztalják magukat Isten ellen és saját szivük hajlamait kövessék, ezért megröviditette bűnös életüket. A vizözön után nemsokára hirtelen lecsökkent az ember életkora és alacsonyabb lett a termete.

Amint az izraeliták eltávoztak Isten által kijelölt étrendjüktől, nagy veszteséget szenvedtek, húst kivántak, de learatták következményeit, mert nem érték el az Isten által kitűzött jellem eszményképét és csak szárazság került lelkükbe mivel a földi dolgokat jobban értékelték, mint a lelkieket.. Zsolt. 106, 15 .

Azok, akik húst esznek, másodkézből eszik a gabonanemüeket és zöldségféléket, mert az állatok ezekből táplálkoznak és növekednek. Az életet mi az állat húsának fogyasztása által nyerjük el, de mennyivel jobb, ha közvetlenül kapjuk az életet azáltal, hogy azt az eledelt fogyaszjuk, amelyről Isten gondoskodott számunkra.

A hús sohase volt a legjobb táplálék, azonban most fogyasztása kétszeresen kifogásolható, mivel az állatok betegsége rohamosan növeszik. Gyakran ha életben láthatnánk az állatokat és ismernénk a megevett hús minőségét, undorral fordulnánk el tőle. Az emberek állandóan esznek olyan húst, amely tele van a tüdővész és rák csiráival és ily módon származik át reájuk a tuberkulózis, rák és más végzetes betegség. A beteg állatok fogyasztása által a betegségek csiráit átültetjük saját szöveteinkbe és vérünnkbe. A húsevés ártalmas az egészségre és mindaz, ami kárositja a testet, annak megfelelően befolyásolja az elmét és a lelket.

A húsétrend megváltoztatja az ember természetét és megerősiti állatias ösztöneit. Abból állunk amit megeszünk. A sok hús evése csökkenti a szellemi tevékenységet. A tanulók tanúlmanyi eredménye sokkal magasabb, ha nem fogyasztanak húst. Ha az ember állati természete megerősödik a hús fogyasztása által, szellemi képessége annak arányában csökken.